Ranking Sposoby na Chrapanie – Tabletki na chrapanie, krople, aerozole i spraye

Chrapanie potrafi w znaczący sposób obniżyć jakość życia. Zmęczenie, brak energii, rozdrażnienie (własne i partnera) to tylko niektóre z przykrych skutków jakim jest uciążliwe nocne hałasowanie. Środków i metod walki z chrapaniem jest co najmniej kilka, jednak jak zdecydować się na ten najbardziej efektowny?

Oprócz klipsów/wkładek, plastrów czy poduszek, których cena potrafi być liczona w tysiącach, pośród środków przeciw chrapaniu, znajdziemy preparaty w formie tabletek, sprayu, kropli czy aerozolu. Które sposoby na chrapanie są najbardziej skuteczne?

Preparaty różnią się miedzy sobą ceną, sposobem podania, dostępnością oraz przede wszystkim skutecznością. W tym artykule znajdziesz przygotowany przeze mnie ranking, który analizuje najpopularniejsze preparaty działające przeciw chrapaniu.

Na jakiej zasadzie działają preparaty przeciw chrapaniu?

Zanim przejdziemy do porównywania poszczególnych środków, warto przyjrzeć się głównej idei, która przyświeca każdemu z nich czyli działaniu. Z innych artykułów wiemy, że poduszki korygują ustawienie głowy i udrożniają przepływ powietrza w gardle, klipsy czy plastry udrożniają nos.

Działanie preparatów niwelujących chrapanie polega na usunięciu nadmiernej wydzieliny i zmniejszeniu obrzęków gardła, które utrudniają swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo środki te nawilżają śluzówkę i wzmacniają napięcie tkanek. Takiego działania nie zapewnia ani poduszka ortopedyczna, ani klipsy/plastry, dlatego też warto przyjrzeć się tym preparatom bliżej.

Porównanie popularnych środków przeciw chrapaniu

Jakie środki są warte uwagi w 2020 roku? Przeanalizowaliśmy skład ponad 10 preparatów dostępnych w internecie oraz aptekach oraz niezależne opinię klientów na ich temat. W wyniku tej analizy powstało zestawienie najlepszych dostępnych środków bez recepty.

Ranking obejmuje najczęściej wybierane przez konsumentów środki przeciw chrapaniu. Zestawienie powstało na podstawie opinii konsumentów, składów preparatów (brana pod uwagę ich naturalność), ich dostępności i przede wszystkim skuteczności.

Tabletki oraz kapsułki przeciwko chrapaniu to najskuteczniejszy i najprostszy środek do zwalczenia lub ograniczenia dolegliwości jaką jest chrapanie.

Przy tworzeniu tego zestawienia braliśmy pod uwagę wypowiedzi ekspertów na temat skutecznych, ale i bezpiecznych sposobów na walkę z chrapaniem. Dzięki temu wiemy, które składniki preparatów mogą zapewnić najlepsze rezultaty, w najkrótszym czasie.

Z rankingu usunięte zostały preparaty które zawierały potencjalnie niebezpieczne i niezdrowe składniki.

Kryteria rankingowe, które brane były przeze mnie pod uwagę to:

 • Skuteczność
 • Skład – Naturalność i bezpieczeństwo stosowania
 • Opinie na temat produktu
 • Możliwość zwrotu i odzyskania pieniędzy
 • Cena preparatu i dostępne promocje
 • Dostępność

Zgodnie z rankingiem, pierwsze miejsce zajmuje preparat o nazwie Snoran Plus, drugie Snore Block, a trzecie Fytofontana Adenol. Skupię się na krótkiej rzeczowej analizie 3 miejsc, które znajdują się w czołówce zestawienia.

Jeśli kuracja preparatami na chrapanie nie przyniesie skutku, należy skonsultować się z laryngologiem – problem może stanowić podłoże anatomiczne i jedynym działaniem, które przyniesie skutek może być operacja.

Ranking Sposoby na Chrapanie

#1 Snoran Plus

 

#1 w Rankingu - Snoran Plus

Produkt: Snoran Plus

Opis Produktu: Snoran Plus to produkt w formie wygodnych do połknięcia kapsułek. Zawiera silne ekstrakty roślinne, które eliminują przyczynę chrapania. Jest to obecnie preparat dostępny na rynku i zajmuje 1 miejsce w naszym rankingu środków na chrapanie.

 • Skład
  (5)
 • Skuteczność
  (4)
 • Opinie
  (4)
4.3

Summary

Preparat działa na wiele sposobów: poprzez zmniejszanie stanów zapalnych, usunięcie przekrwienia i obrzęków śluzówki, ponadto usprawnienie przepływu powietrza i ułatwienie oddychania. Snoran Plus w naturalny sposób ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu blokując chrapanie.

Zalety

Naturalny i bezpieczny dla organizmu skład
Zmniejsza suchość i drapanie w gardle
Łagodzi stany zapalne i obrzęki śluzówki

Wady

Dostępny jedynie na stronie sprzedażowej producenta
Cena – ok. 160 zł za 1 opakowanie (1 miesiąc) lub 500 zł za 6 opakowań (miesięcy)

Sending
Opinie konsumentów
3.34 (109 )

 

#2 Snore Block

Snore Block

Produkt: Snore Block

Opis Produktu: Snore Block to jeden z najbardziej skutecznych leków na chrapanie dostępnych bez recepty

Producent: Snoran Plus

 • Skład
 • Skuteczność
 • Opinie

Podsumowanie

Snore Block to jeden z najbardziej skuetcznych leków na chrapanie

Zalety

+ Redukcja wydzieliny, nawilżenie śluzówek, redukcja obrzęków
+ Gwarancja zwrotu pieniędzy
+ Naturalny i bezpieczny skład
+ Preparat ten również posiada formę kapsułek, co bardzo ułatwia aplikację i nie daje żadnego uczucia dyskomfortu

 

Wady

– Oryginalny środek SnoreBlock kupimy wyłącznie na stronie producenta www.snoreblock.pl.

Opinie konsumentów
 • Skład
  Sending
 • Skuteczność
  Sending
 • Opinie
  Sending

#3 Fytofontana Adenol

Fytofontana Adenol

Produkt: Fytofontana Adenol

Opis Produktu: Jest to preparat w formie kropli, co może być uciążliwe. Producent zaleca wylać kilka kropli na chusteczkę, następnie przyłożyć do nosa i intensywnie się inhalować. Następnie na poduszkę upuścić kilka kropel. Preparat mimo naturalnego składu pełnego olejków eterycznych nie pozostawia plam.

3.7
Sending
Opinie konsumentów
3.17 (6 )

Jest to preparat w formie kropli, co może być uciążliwe. Producent zaleca wylać kilka kropli na chusteczkę, następnie przyłożyć do nosa i intensywnie się inhalować. Następnie na poduszkę upuścić kilka kropel. Preparat mimo naturalnego składu pełnego olejków eterycznych nie pozostawia plam.

Do plusów można zaliczyć cenę oraz skuteczność.

Produkt dobrze udrożnia nos i zapobiega chrapaniu, jeśli przyczyna nie tkwi w opuchniętym gardle czy nadmiarze wydzielin.

Niestety, ale dla niektórych osób, tak intensywny zapach olejków, może być nieprzyjemny na tyle, że utrudni zasypianie.
Dostępność produktu jest średnia, w stronę niskiej- fytofontanę adeonl znajdziemy tylko w wybranych aptekach.

#4 Desnoran

Desnoran

Produkt: Desnoran

Opis Produktu: Desnoran opis

 • Skład
  (3)
 • Skuteczność
  (3.5)
 • Opinie
  (3)
3.2
Sending
Opinie konsumentów
0 (0 )

 

#5 Snoreeze

Snoreeze

Produkt: Snoreeze

Opis Produktu: Spray do gardła zawierający w swoim składzie wiele produktów pochodzenia naturalnego stanowi ulgę w chrapaniu na około 8 godzin. Jego działanie opiera się na zwiększeniu napięcia ścian gardła oraz ich odpowiedniego nawilżenia. Zawarty w składzie produktu olejek z mięty pieprzowej jest nie tylko odpowiedzialny za przyjemnie ziołowy zapach specyfiku, ułatwiający jednocześnie zasypianie. Wykazuje także właściwości przeciwbólowe, dlatego doskonale łagodzi obrzęk gardła. Ze względu na swoją wysoką skuteczność ze Snoreeze korzysta wiele osób, które są zadowolone z jego skutecznego, długotrwałego działania oraz przyjemnego zapachu. Buteleczka zawierająca 10 ml Snoreeze kosztuje około 25 zł. 

 • Skład
  (4)
 • Skuteczność
  (4)
 • Opinie
  (4)
4
Sending
Opinie konsumentów
2.67 (3 Opinii)
Ocena klientów 1 (1 Opinia)

#6 Nie chrap

Nie chrap

Produkt: Nie chrap

Opis Produktu: Kolejną propozycją aerozolu wspomagającego walkę z chrapaniem jest Nie chrap!!! Stanowi roztwór składników pochodzenia roślinnego o właściwościach skutecznie udrażniających drogi oddechowe. Istotą działania sprayu jest wzmocnienie tkanek miękkich gardła przy jednoczesnym napięciu podniebienia miękkiego. W efekcie tego działania dochodzi do rozszerzenia górnych dróg oddechowych, przez co przepływ powietrza po zastosowaniu preparatu jest swobodny. Zawarte w roztworze olejki eteryczne wykazują działanie łagodzące, uspokajające i antybakteryjne, a ich kojący zapach ułatwia zasypianie i głęboki sen. Butelka zawierająca 30 ml preparatu kosztuje około 20 zł. 

 • Skład
  (3)
 • Skuteczność
  (3)
 • Opinie
  (3)
3
Sending
Opinie konsumentów
3.24 (21 )

#7 Datong

Datong

Produkt: Datong

Opis Produktu: Skondensowany preparat wykazuje działanie usuwające bądź znacznie zmniejszające natężenie problemów ze swobodnym przepływem powietrza podczas snu. Przeciwdziała wysychaniu śluzówki gardła, spowodowanej przebywaniem na co dzień w klimatyzowanych pomieszczeniach czy paleniem papierosów. Głównym zadaniem preparatu Datong jest przywrócenie warunków prawidłowej wilgoci w okolicach jamy ustnej i gardła. Sprzyja również niwelowaniu uczuciu suchości gardła podczas przebudzenia. Spray przeciwko chrapaniu Datong w buteleczce zawierającej 20 ml roztworu można zakupić za około 35-45 zł, w zależności od apteki. 

 • Skład
  (3.5)
 • Skuteczność
  (2.5)
 • Opinie
  (3)
3
Sending
Opinie konsumentów
3.2 (5 )
Ocena klientów 0 (0 )

Co z pozostałymi?

Aerosole czy spraye, które zdobyły niższe miejsca dla niektórych mogą stanowić skuteczne rozwiązanie, dlatego nie warto icj skreślać.

Kierując się moją subiektywną oceną wybrałem tabletki jako najlepsze rozwiązanie, a kolejno krople. Moja decyzja oparta jest na neutralności w aplikacji i wieloelementowym działaniu.

Aerosole do gardła często posiadają gorzki posmak, mimo zapewnień producentów o bezsmakowym i bezzapachowym działaniu. Dodatkowo działają one doraźnie, często niedługi czas i w nocy trzeba się budzić (lub robi to nasz partner), i ponownie użyć sprayu. Te do gardła pomagają redukować opuchliznę, ale jeśli mamy zatkany nos i tak występuje ryzyko chrapania. Ponadto, znaczna ilość preparatów posiada chemiczny skład.

Jak dokonać wyboru?

Istnieje kilka wskazówek, którymi warto pokierować się dokonując wyboru idealnego preparatu zwalczającego chrapanie. Jeśli wskazane wcześniej suplementy nie zwróciły twojej uwagi, spieszymy z przytoczeniem informacji, które są kluczowe podczas podejmowania decyzji na temat zakupu.

Nie sugeruj się reklamami

Nie każdy reklamowany w telewizji środek jest tak skuteczny jak twierdzi reklama. Podejmowanie decyzji pod wpływem zachęcającego obrazu może przyczynić się do późniejszego rozczarowania realnym produktem. Zanim zdecydujesz się na zakup warto sprawdzić opinie na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu a także zwrócić uwagę na jego skład. Dzięki komentarzom na forach tematycznych można łatwo zweryfikować czy dany produkt jest godny zainteresowania.

Stawiaj na naturalne składy

Skład jest najważniejszą determinantą bezpieczeństwa i skuteczności preparatu. Zastosowanie w nim ziół i minerałów nie tylko przyczynia się do zwiększonej skuteczności suplementu, ale także do zniwelowania ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Sprawdź opinie i możliwość zwrotu produktu

Zanim zdecydujesz się na zakup wymarzonego preparatu zorientuj się czy jest on skuteczny dla innych. Warto także zwrócić uwagę czy producent preparatu umożliwia zwrot pieniędzy w przypadku jego nieskuteczności. Dzięki temu, w przypadku rozczarowania możesz pocieszyć się zaoszczędzeniem pieniędzy.

Podsumowanie

Działanie wszystkich preparatów przeciw chrapaniu polega na redukcji nasilenia przyczyn, które powodują chrapanie, a nie na ich wyleczeniu i przeznaczone są do systematycznego stosowania- czy dobrym wyborem byłoby przyjmowanie na stałe suplementu, którego jedynym naturalnym składnikiem jest oczyszczona woda?

Wybór należy do Ciebie, ten ranking został stworzony w celu szybkiego rozeznania i porównania. Zanim zaczniesz inwestować w drogie poduszki czy preparaty, pamiętaj, żeby poznać główną przyczynę Twojego chrapania- może okazać się, iż niezbędna jest operacja i to dopiero ona zredukuje chrapanie.

Add Comment